Lekcja outdoorowa “Treasure Hunt”

Wychodzimy na dwór podczas lekcji języka obcego!

Korzystając z pięknej pogody i  atrakcyjnego terenu zielonego wokół naszej szkoły, ale również,  aby odpowiedzieć twierdząco na   prośby uczniów o wyjście na dwór podczas lekcji, w dniu 28 maja chłopcy     z klasy 4 a wybrali się na poszukiwanie skarbu.

Wyjście na dwór podczas lekcji języka angielskiego , stworzyło dobrą okazję do przeprowadzenia ćwiczeń rozwijających uczniowskie kompetencje w zakresie mówienia w języku obcym,  zarówno reagowania językowego, jak i tworzenia wypowiedzi ustnych. Aby odnaleźć ukryty skarb, trzeba było  odpowiedzieć  na różne pytania w ramach powtórki materiału z całego roku szkolnego. Chłopcy przekonali się, że to wspólna praca całego zespołu  sprawiła,  że mogli zakończyć lekcję odnalezieniem skarbu z ukrytą dla nich nagrodą.

Autor: Iwona Paczyńska

 

Może i to Cię zainteresuje...