Dzień Unii Europejskiej

Dnia 7 czerwca 2024 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Unii Europejskiej. Wydarzenie miało na celu przybliżenie uczniom idei i wartości, na których opiera się Unia Europejska, a także zapoznanie ich z kulturą, historią i tradycjami państw członkowskich. 

Program tego dnia był bogaty i różnorodny. Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego dnia pełnego atrakcji i edukacyjnych aktywności.  

Ciekawym elementem dnia były stoiska tematyczne przygotowane przez klasy, które reprezentowały różne państwa członkowskie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się
z charakterystycznymi dla tych krajów potrawami, muzyką, strojami oraz ciekawostkami. 

Nie zabrakło również konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, w którym uczestnicy mogli wykazać się swoją znajomością tematu i wygrać atrakcyjne nagrody.  

Dzień Unii Europejskiej w naszej szkole okazał się wielkim sukcesem.  

Jury zadecydowało, iż największą liczbę punktów zdobyła klasa 5b, wygrywając voucher dla całej klasy na wyjście do kina. Drugie miejsce zajęła klasa 8a, na 3 miejscu uplasowała się klasa 4a.  

GRATULUJEMY !!! 

 

Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs na projekt logo Samorządu Uczniowskiego.  

Wpłynęło wiele wspaniałych prac, które wykazały się dużą kreatywnością
i zaangażowaniem. Po burzliwych obradach komisji konkursowej, z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą został: 

Radosław Grabowski z klasy 7b 

 Jego projekt wyróżnił się oryginalnością, estetyką oraz oddaniem wartości reprezentowanych przez nasz Samorząd Uczniowski. Serdecznie gratulujemy.  

Nagroda główna to voucher do wykorzystania w salonie Empik. Dodatkowo praca Radka stanie się oficjalnym logo naszego SU i będzie widniała na wszystkich materiałach promocyjnych, koszulkach oraz dokumentach. 

 Całe wydarzenie spotkało się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów, nauczycieli, rodziców, a także przyczyniło się do zwiększenia świadomości na temat roli i znaczenia Unii Europejskiej w naszym życiu. 

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i zachęcamy do dalszego angażowania się w życie naszej społeczności szkolnej. 

Organizatorkami wydarzenia były: 

  • Joanna Samorajczyk 
  • Agnieszka Naczk 
  • Anna Chojnacka
  • Magdalena Gurzęda
  • Agata Zorn 

https://www.canva.com/design/DAGHd8ENSdg/zFVYSiLUtLL9er6QwCFgDg/watch?utm_content=DAGHd8ENSdg&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor

Relacja: Roma Makowska

Może i to Cię zainteresuje...