Klasa VII w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Kolejna wizyta klasy siódmej  w teatrze tym razem przebiegała w nieco odmienny sposób. Wzięliśmy udział w poniedziałkowej lekcji teatralnej. Warsztaty dotyczące pracy aktora oraz innych pracowników związanych ze sztuką poprowadziła Pani teatrolog Anna Zalewska- Uberman. Z zaciekawieniem poznawaliśmy tajniki pracy wszystkich odpowiedzialnych za powstanie spektaklu oraz drogę , jaką musi przejść cały zespól zanim powstanie efektowne widowisko. Zajrzeliśmy za kulisy teatru, byliśmy na scenie, zobaczyliśmy ciekawe rekwizyty i poznaliśmy ich historię. Wszystkich bardzo zainteresował sprzęt nagłaśniający oraz oświetlenie. Z radością ruszymy na kolejne spotkanie, tym razem na jedną z wielu ciekawych sztuk wystawianych na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni. Na pamiątkę otrzymaliśmy przypinki z logo teatru. Ta wizyta pozostanie w naszej pamięci na długo. Z pewnością inaczej będziemy teraz patrzeć na pracę: aktora, reżysera, scenografa, kostiumologa i realizatora dźwięku. Wyjazd zorganizowała Pani Renata Mejer we współpracy z Panią Agnieszką Kaszubą.

Autor: Renata Mejer

Może i to Cię zainteresuje...