Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ustanowiony został przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 roku. Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia psychiczne stają się jednym z głównych problemów zdrowotnych. Wzrost ryzyka zachorowań jest związany z rozwojem cywilizacyjnym, dynamicznym tempem życia, przewlekłym stresem i długotrwałym brakiem wypoczynku. Taki tryb życia skutkuje pojawianiem się nerwic i innych zaburzeń lękowych czy depresji. Zaburzenia psychiczne wpływają na pogorszenie funkcjonowania w szkole czy pracy, zagrażają życiu rodzinnemu, wielokrotnie są przyczyną samobójstw.

Zachęcam do zadbania o siebie – swoje ciało i mózg, wypoczynek na łonie natury. Nie zapominajmy też o relacjach z bliskimi 😉 Dbajmy o siebie nie tylko w tym dniu, ale na co dzień 😉

 

Autor: Celina Dawidowska

Może i to Cię zainteresuje...