Dzień Bezpiecznego Internetu

Już od 14 lat z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień  Bezpiecznego Internetu. O Internecie wiemy bardzo dużo – w czym nam  może pomóc, jakie niesie zagrożenia…
Mimo wielokrotnego poruszania tego tematu, w dalszym ciągu wielu  młodych internautów boryka się na co dzień z cyberprzemocą,  szczególnie podczas nauczania zdalnego. Nie wie jak bezpiecznie  korzystać z sieci, jaka jest przestrzegać kultury w Internecie, by nie  obrazić innych. Nie wiedzą lub zapominają, że hejt w Internecie to  przemoc.
Dzisiaj jest okazja, by zastanowić się czy potrafimy bezpiecznie  korzystać z Internetu.
Pomyślmy o tym szczególnie dzisiaj, w Dniu Bezpiecznego Internetu i  zapoznajmy się z podstawowymi zasadami, jak dbać o bezpieczeństwo w  sieci.

Autor: Celina Dawidowska

Może i to Cię zainteresuje...