Obchody Święta Niepodległości

W dniu 8 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 wszyscy razem odśpiewaliśmy polski hymn narodowy. Następnie zaprezentowany został pokaz artystyczny przygotowany przez Panie Krzysztofię Princ-Kruczek oraz Joannę Bizewską. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas VB, VIB oraz VIII, którzy przypomnieli o odwadze, męstwie i patriotyzmie naszych przodków, którzy przelali krew za wolność naszej ojczyzny. W tak ważnym dla naszego kraju dniu wspominamy wielkich polskich bohaterów, tych znanych i tych, których nazwisk nie znajdziemy w podręcznikach do historii. Im wszystkim składamy cześć i podziękowania za ich poświęcenie, abyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce.

tekst: Joanna Bizewska

W dniu 11 listopada delegacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Dyrektor Anna Milewska złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych mieszkańców Redy. Uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie.

Zdjęcia z obchodów Święta Niepodległości dostępne są tutaj.