Wyniki Miejskiego Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

W czwartek 7.11.2019 rok odbył się Miejski Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Do następnego etapu – powiatowego zakwalifikowały się następujące osoby:
Kategoria I-II
Mikołaj Kużmierek – Szkoł Podst nr 2
Kategoria IV-VI
Mateusz Szhutenberg – Szkoł Podst nr 2
Maja Bilska – Szkoł Podst nr 2
Joanna Macyszyn – Szkoł Podst nr 2
Kategoria VII-VIII
Małgorzata Kloka – Szkoł Podst nr 5
Maria Rosenkranz – Szkoł Podst nr 5
Daria Bigott – Szkoł Podst nr 5
Kategoria Dorośli
Marian Musiatowicz
Dominika Koska
Serdecznie wszystkim dziękujemy, opiekunom, nauczycielom za przygotowanie, a także  dzieciom, młodzieży oraz dorosłym za udział w konkursie miejskim oraz życzymy powodzenia w następnych etapach konkursu.
Powiatowe eliminacje odbędą się 26 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie przy ul. Mickiewicz 22.
UWAGA !!!
Bardzo prosimy opiekunów dzieci i młodzieży o nieustanne ćwiczenie proponowanych tekstów.
 
POWODZENIA!!!
Andrzej Krauze
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O.Reda
Jesteśmy niezwykle dumni z naszych wychowanków, którzy kultywują tradycje kaszubskie i dbają  o to, aby język naszych przodków był dalej żywy i nigdy nie został zapomniany. To dzięki tym młodym ludziom nasza Mała Ojczyzna trwa w swoich zwyczajach, obrzędach a historia regionu ma trwałe miejsce w sercach wszystkich Kaszubów. Sukces uczennic jest wynikiem pracy nauczyciela języka kaszubskiego Pana Marka Czarnowskiego, który poświęcił swój czas na przygotowanie reprezentacji szkoły w konkursie. Z pewnością ogromne podziękowanie należy też rodzicom i dziadkom, dzięki którym „mowa starków” jest kultywowana także w domach rodzinnych. Grupa wykonawców udała się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie pod opieką nauczycielki Pni Agnieszki Kaszuby.

Tekst i zdjęcia – Agnieszka Kaszuba

Szkoła Podstawowa nr 5 w Redzie przyłącza się do gratulacji i życzy dalszych sukcesów naszym reprezentantom w konkursie powiatowym. Będziemy za Was trzymać kciuki 26 listopada 2019 roku. Powodzenia!!!

Zdjęcia z konkursu dostępne są tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...