Świetlicowy konkurs grzeczności i turniej warcabowy

Świetlicowy konkurs grzeczności

Od stycznia wszyscy wychowankowie świetlicy wzięli udział w konkursie grzeczności „Jestem na PLUS”. Jego celem było podniesienie poziomu kultury osobistej wychowanków, wyeliminowanie zachowań niepożądanych oraz zwiększenie zaangażowania dzieci w troskę o ciszę, ład i porządek w świetlicy. Perspektywa otrzymania nagrody za prawidłową postawę w postaci „plusa”, lub kary za łamanie regulaminu w postaci „minusa”, motywowały większość podopiecznych do pozytywnych działań. Rywalizacja o tytuł mistrza grzeczności trwała prawie do ostatniego dnia roku szkolnego. Wygrała ją Agata Adamczyk – uczennica kl. II, która zdecydowanie wyróżniała się swoją życzliwością, zdyscyplinowaniem oraz otwartością na potrzeby innych. Drugie miejsce zajęła Weronika Wrońska z kl. IVb, a trzecie Antonina Puchowska także z kl. IVb. Laureatkom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za gotowość do pomocy. Mamy nadzieję, że ich postawa znajdzie wielu naśladowców.

IX Świetlicowy Turniej Warcabowy

Tradycyjnym wydarzeniem w życiu świetlicy był już IX Świetlicowy Turniej Warcabowy. Do turnieju zgłosiło się 15 wychowanków świetlicy, którzy w sumie rozegrali  105 meczy, po dwie partie każdy. Uczestnicy prezentowali zróżnicowany poziom gry, jednak zaangażowanie i wola zwycięstwa były jednakowo wielkie u wszystkich. Zwycięzcą turnieju oraz właścicielem pamiątkowego pucharu został Marek Ryszewski z kl. IV b. Tegoroczne zdobycie tytułu Mistrza Warcabów 2019, to warcabowy hat trick Marka. Drugie miejsce zajęła Antonina Puchowska także z IV b, a trzecie miejsce – Jan Jarzemski z kl. III. Zwycięzcom gratulujemy świetnych wyników, a wszystkim turniejowym graczom  wytrwałości i zapału.

Autor: Katarzyna Borawska

Może i to Cię zainteresuje...