Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. O godzinie 8.00 do szkoły po raz ostatni w tym roku szkolnym przybyli uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi rodzicami. Podczas szkolnej uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019. O godzinie 9.00 ksiądz Kazimierz Juszko – nasz nauczyciel religii odprawił w pobliskim kościele msze świętą dziękczynną za dobiegający końca rok szkolny. O godzinie 10.00 do szkolnej sali sportowej przybyli uczniowie klas starszych wraz ze swoimi rodzicami oraz przedstawiciel Pan Łukasz Kamiński Zastępca Burmistrza Miasta Redy. W trakcie tej szkolnej uroczystości wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy w tym roku szkolnym uzyskali najwyższe wyniki w nauce, świadectwa z wyróżnieniem oraz dodatkowe osiągnięcia. Ważną częścią tej uroczystości było wręczenie świadectw, dyplomów, a także pamiątkowych fotografii i albumów wszystkim tegorocznym absolwentom naszej szkoły. W tym roku bowiem, szkołę opuszczają po  raz pierwszy po wprowadzonych zmianach w systemie oświaty uczniowie klasy ósmej. Stąd też najważniejszą częścią tej uroczystości było własnie uroczyste pożegnanie czternastu uczniów klasy ósmej oraz złożenie na ręce przybyłych do szkoły rodziców listów gratulacyjnych i podziękowań. Biorąc pod uwagę te okoliczności wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zdjęcia absolwentów roku szkolnego 2018/2019. Podczas akademii przekazany został także szkolny sztandar przez uczniów opuszczających nasze mury młodszym kolegom, którzy od dzisiaj reprezentować będą naszą szkołę podczas szkolnych uroczystości. Po zakończeniu części oficjalnej nie zabrakło miejsca na krótki występ uczniów klasy siódmej i pełne uczuć gratulacje, podziękowania i pożegnania najstarszych uczniów.

Jednakże my z naszymi absolwentami nie żegnamy się na dobre, ponieważ zgodnie z hasłem umieszczonym na okolicznościowej tablicy: „Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej” życzymy dalszych życiowych osiągnięć i zawsze zapraszamy do naszej szkoły. O tym, że w dalszym ciągu będą częścią naszej szkolnej społeczności, niech świadczy pamiątkowe tablo absolwentów Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie roku szkolnego 2018/2019, które od dzisiaj umieszczone będzie na szkolnym korytarzu.

Zdjęcia ze szkolnych uroczystości dostępne są tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...