Trzeci wyjazd na zajęcia żeglarskie do Rewy

3 czerwca 2019 roku uczestnicy projektu „Redzka Piątka pływa na piątkę – żeglarstwo naszą pasją i kuźnią charakteru” po raz trzeci udali się do Yacht Clubu Rewa na praktyczne zajęcia żeglarskie. Tym razem pogoda była wyśmienita, gorący wręcz upalny dzień, dość silny wiatr i przyjemna fala pozwoliły na szybkie pływanie, wymagające dość dobrych umiejętności żeglarskich, szczególnie podczas halsowania i wykonywania zwrotów. Zajęcia te pokazały jak atrakcyjnym sportem jest żeglarstwo i jakie wspaniałe warunki występują na Zatoce Puckiej w pobliżu Rewy. W trakcie tych zajęć pływaliśmy z doświadczonymi klubowymi sternikami. Swoją obecnością zaszczycił nas także nasz znajomy – Krzysztof Stromski, który w przerwie między zgrupowaniami żeglarskiej kadry narodowej trenował w klubie w Rewie. Tym razem mogliśmy wspólnie żeglować i podglądać umiejętności reprezentanta Polski w klasie Finn.

W trakcie tych zajęć w Rewie klubowy trener Janusz Frąckowiak przekazał nam wiele teoretycznych i praktycznych informacji, tradycyjnie szczególną uwagę zwracając na konieczność bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie zajęć spotkaliśmy się w klubowym namiocie na ciepły posiłek i podsumowanie zajęć.

Kolejne pływanie w Rewie już za tydzień 10 czerwca, a po nich w czwartek 13 czerwca będzie okazja do przetestowania zdobytych umiejętności podczas Trzecich Szkolnych Regat w klasie Puck, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Uwaga zmiana terminu wyjazdu na zajęcia żeglarskie w dniu 10 czerwca – wyjazd ze szkoły o godzinie 16.00.

Regaty w czwartek 13 czerwca w godzinach przedpołudniowych.

Zdjęcia z zajęć żeglarskich w dniu 3 czerwca 2019 roku dostępne są tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...