WIZYTA W MEDIATECE

W dniu 29 stycznia br. uczniowie klasy IA i klasy I B wraz z wychowawcami wybrali się do MEDIATEKI w Redzie na spotkanie autorskie z debiutującą pisarką Panią Kasią Keller. Po serdecznym przywitaniu przez Panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie, Pani Kasia Keller poprzez kreatywną zabawę czytelniczą „Garnek z zupą” przybliżyła dzieciom, jak wygląda warsztat pracy autora oraz etapy powstawania książki. Zabawa ta zaintrygowała uczniów, którzy zaskakiwali swoimi pomysłami na smaczną zupę. Pierwszoklasiści również wykazali się znajomością bajek, baśni i wierszy dla dzieci, którą zaprezentowali w trakcie rozwiązywania zagadek i udziale w zabawie „Kalambury”. Wielu uczniom należą się słowa uznania za tak wspaniałą znajomość literatury dziecięcej. Mnóstwo emocji wśród pierwszoklasistów wzbudziło, wymyślanie przez nich dalszych przygód tytułowego bohatera – Macieja. Niezwykłą wyobraźnią, pomysłowością oraz umiejętnością wypowiedzi wykazał się uczeń klasy IA – Aleksander Januszewski.

Tuż po spotkaniu z Panią Kasią Keller, zwiedziliśmy MEDIATEKĘ, a pani bibliotekarka zapoznała uczniów ze zbiorami i zasadami korzystania z biblioteki. Duże wrażenie na uczniach zrobił olbrzymi zbiór książek i czasopism dla dzieci. Na pamiątkę pobytu w bibliotece otrzymaliśmy książki pt. „Witaj na świecie! Witaj w Redzie!” oraz piękne zakładki do książek. Chętni uczniowie mogli również zakupić książkę pt. „W koło Macieju” z autografem pisarki. Spotkanie przebiegło w wesołej i twórczej atmosferze.

Wyjazd okazał się ciekawym zajęciem. Na pożegnanie część dzieci zadeklarowała, że na pewno wrócą do MEDIATEKI, aby znów spotkać się z ciekawą książką.

Bardzo dziękujemy Pani Bożenie Natzke Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie za zorganizowanie spotkania autorskiego oraz za przekazane uczniom książki.

Tekst: Joanna Soitz

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...