NOC BIBLIOTEK W NASZEJ SZKOLE

Nasza biblioteka, choć niewielka, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji NOCY BIBLIOTEK. Uczniowie noc z 8 na 9 czerwca spędzili w szkole. Była to bardzo aktywna zabawa z czytaniem  i  nie  tylko.

Najpierw szóstoklasiści przedstawili książki, które przeczytali w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W  swój  czytelniczy wieczór młodzież zaprezentowała także  baśnie, które napisała na lekcjach języka polskiego oraz  w  ramach pracy KOŁA BIBLIOTECZNEGO. Burzę oklasków zebrała Małgosia – autorka  baśni pt.:  „Złotowłosa nad morzem”. Uczniowie, leżąc już na posłaniach, słuchali jej ze skupieniem, tym bardziej, że młoda pisarka przebrała się w strój jednorożca.

W związku z meczem Polska –Chile powstała też STREFA KIBICA, gdzie wszyscy chętni mogli oglądać mecz i kibicować naszym piłkarzom. Towarzyszyły tej sportowej rywalizacji ogromne emocje, głośne komentarze i okrzyki. Był to też czas posiłku, więc dowieziono nam sporo pizzy, którą  ze  smakiem wszyscy zajadali. Jednak , dbający o dietę i zdrowie uczniowie, skorzystali ze  szkolnej sali gimnastycznej. Rozegrali mecz siatkówki, który zakończył się po północy, chociaż niektórzy walczyli z sennością podczas liczenia punktów.

Po intensywnym wysiłku fizycznym klasa szósta wraz z opiekunami – Panią Renatą Mejer i Panią Olą Michałowską rozłożyła materace i śpiwory w sali , gdzie kontynuacją nocnej przygody był maraton filmowy – najtrudniej było ustalić repertuar. W konsekwencji kompromisu uczniowie obejrzeli baśń filmową Georga Lucasa pt.: „Willow”. Najwytrwalsi zobaczyli jeszcze film „Między nami kosmos”, który  wyreżyserował Peter Chelsom. Większość uczestników akcji NOCY BIBLIOTEK usnęła około godziny czwartej nad ranem – niektórzy jednak, nie zmrużyli oka….

To była noc pełna wrażeń – nie tylko czytelniczych, ale także sportowych. Organizacją przedsięwzięcia zajęła się Pani Renata Mejer we współpracy z Panią Aleksandrą Michałowską, które dzielnie zniosły raczej nieprzespaną noc. Dziękujemy także rodzicom za sponsorowanie wspólnego posiłku. Czytanie jest naprawdę przyjemne nawet w nocy !

Zobacz zdjęcia

Autor: Renata Mejer

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.