Dzień Życzliwości i Pluszowego misia w świetlicy

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day, jako wezwanie do pokoju. Dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Zwyczaj szybko rozprzestrzenił się po świecie i dziś obchodzony jest w 180 krajach, w tym w Polsce.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.  Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie.

Czy misia można spotkać w lesie?

Prawdopodobnie w każdym dziecięcym pokoju mieszka pluszowy miś. Nie każdy wie, że pierwsza maskotka powstała w 1902 roku. Od tamtej pory popularność tej dziecięcej zabawki utrzymuje się na wysokim poziomie. Z okazji Dnia Pluszowego Misia w świetlicy odbyła się bardzo ciekawa lekcja, która pozwoliła dzieciom zauważyć różnicę pomiędzy misiem, a niedźwiedziem.

Uczniowie przypomnieli sobie znane postacie misiów. Rozpoznawali odgłosy zwierząt, w tym niedźwiedzia. Na zajęciach odbył  się krótki quiz, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji o niedźwiedziu brunatnym. Dzieci samodzielnie zmierzyły szerokość i długość łapy niedźwiedzia oraz swojej dłoni.

Autor: Magdalena Chmura

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.