Dzień pieczonego ziemniaka

6 października 2017 roku już tradycyjnie na osiedlowym boisku uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień pieczonego ziemniaka. Impreza zorganizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział w Redzie i Szkołę Podstawową nr 5 tym razem przebiegała przy dobrej jak na tę porę roku pogodzie. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć konkursów z ziemniakami w roli głównej. Uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych przez naszego nauczyciela wychowania fizycznego Pana Łukasza Jurgę. Ciekawą zabawą była sztafeta z ziemniakiem. Dzieci wykonywały ziemniaczane ludziki, wymyślne postacie o ziemniaczanym uśmiechu. Szczególną uwagę zwróciły prace wykonane przez Weronikę i Patryka Billot. Brawo dla rodzeństwa i ich Rodziców! Nie małą atrakcją było także wspólne pieczenie kartofli w żarze ogniska i ich jakże gorąca degustacja. Szczególne podziękowania kierujemy do:

  • Pana Jana Krefta za zorganizowanie ogniska, dopilnowanie bezpieczeństwa przy ogniu oraz wyśmienite pieczone ziemniaki,
  • Paniom Danucie Bieńkowskiej, Barbarze Kreft, Aleksandrze Bissa i Joannie Ranachowskiej za wspaniałe swojskie wypieki, które cieszyły się olbrzymim wzięciem wśród naszych uczniów.

Członkom Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego – organizatorom tego jesiennego święta ziemniaka składamy serdeczne podziękowania za podjęty trud skierowany w stronę naszej społeczności szkolnej i kultywowanie tradycji święta pieczonego ziemniaka, podczas którego dziękujemy rolnikom za ich ciężką pracę na roli i radujemy się z udanych tegorocznych zbiorów.

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.