Zerówka zajęła III miejsce na Turnieju Ekologicznym

Dnia 18 maja 2022 roku odbył się Pierwszy Miejski Turniej Ekologiczny zorganizowany przez Przedszkole nr 1 w Redzie. W jury konkursu zasiedli zastępca burmistrza Miasta Reda Pan Łukasz Kamiński, Pani referent oświaty Miasta Reda oraz Pani Dyrektor Przedszkola nr 1 w Redzie Daniela Rompczyk. Turniej był dedykowany uczniom w wieku 6-7 lat. 

Oddział Przedszkolny naszej szkoły reprezentowali: Lilianna Grodkowska, Maja Lewkowicz oraz Fabian Zaniewicz. Podczas turnieju dzieci wykonywały wiele zadań, które sprawdziły  umiejętności oraz wiedzę z zakresu ekologii. Dzieci musiały posegregować śmieci, ułożyć ekologiczne hasło z rozsypanki literowej, odpowiadały na pytania związane z ekologią, układały znak ekologiczny z pociętych elementów oraz zbudowały najwyższą wieżę z odpadów. Reprezentanci naszej szkoły poradzili sobie wyśmienicie zajmując III miejsce. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody zasponsorowane między innymi przez Dolinę Redy i Chylonki, Cukiernię Sabinkę oraz Cukrownię w Aquaparku. Również otrzymaliśmy drzewko do zasadzenia przy naszej szkole. Reprezentanci naszej szkoły wspólnie z Panem Markiem zasadzili drzewo. Mamy nadzieję, że urośnie piękne i wysokie.  

Również w ramach Turnieju Ekologicznego odbył się konkurs plastyczny pt.” Apelują dzieci – nie wyrzucaj w lesie śmieci”, w którym Adrian Mielewczyk zajął 2 miejsce.

Składamy gratulacje naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Autor: Manuela Mielke

Może i to Cię zainteresuje...