Medal Komisji Edukacji Narodowej

Z wielka radością informujemy, że  w dniu 15 października br. nauczycielka języka polskiego i historii, Pani Renata Mejer została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Aktu dekoracji dokonała Pani Małgorzata Bielang – Pomorski Kurator Oświaty. Uroczystość wręczenia Medalu Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Medal nadawany jest przez Ministra Edukacji i Nauki „osobom zasłużonym dla oświaty i wychowania”, wyróżniającym się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjującym i podejmującym nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej. Jest nam szczególnie miło, że osobą spełniającą wszystkie kryteria jest pracująca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie nauczycielka z olbrzymim dorobkiem dydaktycznym. Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej- pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.

Wszyscy cieszymy się z sukcesu Pani Renaty Mejer.
Gratulujemy i życzymy satysfakcji oraz radości z wykonywanej pracy.

 

Autor: Anna Milewska

Może i to Cię zainteresuje...