Certyfikat Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej (PPEM)

Dnia 8 października 2021r. w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku odbyła się III Konferencja Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej zorganizowanej pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, podczas której Szkoła Podstawowa nr 5 w Redzie otrzymała certyfikat PPEM za swoją działalność żeglarsko-morską. W panelu dyskusyjnym podczas konferencji uczestniczyła pani dyrektor Monika Halczak – Lewandowska oraz nauczyciel Agnieszka Kaszuba, które wymieniały się doświadczeniami z zaproszonymi gośćmi oraz podkreślały wagę współpracy z instytucjami zaangażowanymi w projekt szkoleń żeglarskich dla młodzieży i kadry pedagogicznej. Panie zapewniły o kontynuowaniu edukacji morsko – żeglarskiej w szkole, czego wyrazem będzie udział w nowym projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”.

Zadaniem programu było wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w nabywaniu kompetencji kluczowych poprzez edukację morską, promowanie lokalnych działań w tym zakresie i upowszechnianie dobrych praktyk wypracowanych przez szkołę oraz inne instytucje zaangażowane w edukację morską.

Nasza przygoda żeglarska zaczęła się od projektu ,,Redzka Piątka Pływa na Piątkę – żeglarstwo naszą pasją i kuźnią charakteru” finansowanym przez Gminę Miasto Reda, a realizowanym przez Yacht Club Rewa, następnie wzięliśmy udział w programie PPEM. Inicjatorem działań żeglarskich była Pani Anna Milewska, która czuwała razem z nauczycielami i koordynatorami: Katarzyną Orzechowską i Agnieszką Kaszubą nad właściwą realizacją zajęć praktycznych i teoretycznych, spotkań z ludźmi związanymi z morzem.

Bardzo się cieszymy z otrzymanego certyfikatu i dziękujemy za to cenne wyróżnienie dla naszej placówki!

Tutaj możecie poczytać o przebiegu konferencji oraz obejrzeć fotorelację:

Autor: Katarzyna Orzechowska