Uroki zimy i ptasia stołówka

Z początkiem roku kalendarzowego 2021 zajrzała do nas sroga zima z mrozem i obfitymi opadami śniegu. Uczniowie klas młodszych radośnie korzystali z zimowych zabaw: zjeżdżali z górki, lepili bałwany, budowali śnieżne fortece. Wykorzystując swoją dziecięcą ciekawość sprawdzali np. co mieści w sobie śnieżna kula, jak śnieżkom nadać właściwy tor lotu, czy da się wodą zagrać jak w piłkę. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej podziwiały również las w zimowej szacie. Podczas wyjść do pobliskiego lasu szukały śladów i tropów leśnych zwierząt, uczyły się jak bezpiecznie korzystać z uroków lasu zimą. Uczniowie klasy III A zorganizowali w lesie ptasią stołówkę, w przygotowanych miejscach rozsypali przyniesioną mieszankę zbóż i suszonych owoców.

Drodzy uczniowie zachęcamy Was do bezpiecznego doświadczania świata również zimą.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Alicja Stryjakiewicz

Może i to Cię zainteresuje...