Informacje o terapii EEG Biofeedback

Co to jest EEG Biofeedback?

EEG Biofeedback to nowa metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania naszego mózgu. Jest całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna, nie powodującą  żadnych skutków ubocznych. Znajduje się w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych.

Metoda ta została stworzona przez naukowców na potrzeby ośrodka lotów kosmicznych NASA. Astronauci poddawani byli treningowi w celu zwiększenia zdolności koncentracji i podejmowania trafnych decyzji w stanie ciągłego stresu. Od wielu lat jest także wykorzystywana przez jednostki wojskowe i ośrodki szkolenia pilotów oraz sportowców, polityków, ludzi biznesu. Od niedawna korzystamy z tej metody w naszej szkole.

Wskazania do treningu EEG Biofeedback:

• ADHD / ADD, (nadpobudliwość, impulsywność,  zaburzenia  koncentracji i utrzymywania uwagi w różnym stopniu)
  • dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia
  • zaburzenia uwagi
  • zaburzenia zachowania
  • wolne tempo pracy
  • niska motywacja
  • niepowodzenia szkolne
  • zaburzenia snu
  • nerwica
  • stany lękowe
  • przewlekłe bóle głowy
  • przewlekłe zmęczenie
  • trema, stres
  • agresja

Metoda ta jest skuteczna w 80-95% przypadków, w zależności od stopnia złożoności problemu.

Jak wygląda przebieg treningu w naszej szkole?

• Pierwsze spotkanie

Certyfikowany terapeuta zapoznaje się z dokumentacją danego ucznia, przeprowadza wywiad z rodzicem, wykonuje badanie wstępne EEG BFB, omawia z rodzicem wyniki badania wstępnego EEG BFB, ustala plan treningowy dla danego ucznia.

Badanie EEG BFB pozwala określić przyczynę potencjalnych problemów w nauce czy codziennym funkcjonowaniu.

• Cykl 10 treningów EEG Biofeedback w pełni zindywidualizowany dla danego ucznia.

Indywidualna forma zajęć gwarantuje, że cała uwaga trenera skierowana jest na Twoje dziecko i jego potrzeby.

• Zakończenie terapii, analiza wyników przez terapeutę, omówienie rezultatu terapii eksperta z rodzicem, określenie działań na przyszłość.

Efekty uzyskane w procesie terapii są trwałe.

Autor: Aneta Milewska-Kosidło