Nasze sukcesy koszykarskie

Dnia 20 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbyły się zawody sportowe w koszykówce. W turnieju o Mistrzostwo Redy zajęliśmy dwa razy drugie miejsca. Zarówno nasze uczennice jak i uczniowie zostali wicemistrzami Redy w tej konkurencji. Z takiego wyniku można się cieszyć. Może to pokazywać, że mamy zdolną młodzież.

Walka na parkiecie była niezwykle zacięta, a nasi chłopcy wygrali ze Szkołą Podstawową nr 3, a ulegli tylko Szkole Podstawowej nr 4. U dziewcząt było podobnie wygrały dwa mecze (z SP nr 2 i SP nr 4), a uległy po energicznym i twardym meczu ze Szkołą Podstawową nr 3. Nasza młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w tym wydarzeniu jak również ciężko trenowała przed tymi zawodami na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych. Dodatkowo nasze uczennice świetnie się prezentowały w koszulkach, do których same stworzyły numery startowe.

Skład dziewcząt: Maria Rosenkranz, Dominika Czapp, Julianna Billot, Oliwia Formella, Magdalena Kloka, Małgorzata Kloka, Maja Kreft, Oliwia Żygo, Sara Szuda, Julia Specht.

Skład chłopców: Wojciech Iwasiuta, Aleksander Ghermann, Adrian Magrian, Jakub Czaja, Krzysztof Gawin, Maksymilian Gołębiowski, Paweł Kiedrowski,  Dawid Chmura.

Wszystkim uczniom należą się wielkie gratulacje za ambitną walkę, kulturalne kibicowanie  i świetną atmosferę jaka panowała podczas tych zawodów.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Łukasz Jurga – nauczyciel wychowania fizycznego.