„Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w ramach ogólnopolskiej „Jak nie czytam, jak czytam” przystąpili do akcji propagowania czytelnictwa oraz jednoczesnego bicia rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie. Symbol akcji to rekord liczby czytających, ale jej faktycznym celem jest promocja czytania dla przyjemności i kreowanie mody na czytanie. Boisko szkolne, tym razem zostało zamienione na czytelnię w plenerze. Na kocach i karimatach oddawali się lekturze najmłodsi i starsi czytelnicy naszej szkoły.

Wszyscy zgromadzeni pokazali sami sobie, że czytanie to przyjemność i relaks!

Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”, w której wzięła udział cała społeczność szkolna okazała się świetnym pomysłem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Zobacz zdjęcia

 Autor: Magdalena Fąferek

Może i to Cię zainteresuje...