WIZYTA TEATRU KURTYNA Z KRAKOWA

W dniu 31 maja w naszej szkole gościliśmy aktorów z teatru „Kurtyna” z Krakowa.

Młodsze dzieci oglądnęły pouczające przedstawienie pt.”Awantura o żabę” natomiast starsi uczniowie obejrzeli spektakl pt. Kto jak nie ja”.

Spektakl „Awantura o żabę” pokazał młodszym dzieciom jakie są pozytywne skutki płynące z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji i szacunku do innych. Przedstawienie było wyraźną przestrogą przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji, kłótliwości, a przede wszystkim rzeczy, których spotkanie byłoby tak niebezpieczne jak mówią o tym nasi opiekunowie.

Spektakl „Awantura o żabę” to opowieść o stawaniu się dobrym i mądrym. O poszukiwaniu swojego miejsca pośród innych, tak aby być szanowanym, podziwianym i akceptowanym.

  W przedstawieniu „Kto jak nie ja” uczniowie klas starszych mieli okazję poznać i utrwalić wiedzę dotyczącą negatywnych skutków związanych z używaniem papierosów i e-papierosów, przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych, dokonywania wyborów i odpowiedzialność za decyzje, rozpoznawania i kontrolowania emocji, szacunku dla opiekunów i nauczycieli oraz kultywowania i rozwijania indywidualnych pasji.

Mamy nadzieję, że wnioski płynące z obu spektakli będą zapamiętane przez „dużych” i „małych” na dłużej i będą obowiązywać zawsze w naszej społeczności szkolnej.

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.