Nie ma dzieci – są ludzie;

ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia,

innych popędach, innej grze uczuć.

Janusz Korczak

W naszej szkole świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.40-17.00.

Opieką świetlicową obejmujemy uczniów, których rodzice pracują oraz dzieci oczekujące  na zajęcia dodatkowe oraz koła zainteresowań. W bieżącym roku szkolnym zajęcia w świetlicy szkolnej prowadzą nauczyciele: Romualda Makowska wg poniższego harmonogramu:

25 – 27  marca 2024 r.:

Nauczyciel: poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Magdalena Chmura 11.50 – 17.00 11.50 – 17.00 11.50 – 17.00 11.50 – 17.00 11.50 – 17.00
Romualda Makowska 6.40 – 11.50 6.40 – 11.50 6.40 – 11.50 6.40 – 11.50 6.40 – 11.50
Małgorzata Janusz 11.00 – 15.00 11.00 – 15.00 11.00 – 15.00 11.00 – 15.00 11.00 – 15.00

Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed i po lekcjach w bezpiecznym i miłym otoczeniu.

Pragniemy, aby dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność, przyjemnie i pożytecznie spędzać czas. Staramy się stworzyć warunki do nauki, wypoczynku, relaksu i zabawy.

Dbamy o to, żeby dzieci czuły się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, miały okazję nawiązać relacje z kolegami oraz uczyć się przestrzegania norm i zasad współżycia społecznego.

Praca opiekuńczo – wychowawcza odbywa się według planu pracy świetlicy, zgodnie z rocznym planem pracy szkoły.

W naszej świetlicy prowadzone są następujące zajęcia:

• czytanie bajek, baśni, legend, mitów, opowiadań, wierszy,
  • zajęcia plastyczne: malowanie, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie,
  • rozwiązywanie krzyżówek, zagadek,
  • gry i zabawy sportowe,
  • konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne i sportowe,
  • zajęcia tematyczne związane z ważnymi wydarzeniami,
  • gry dydaktyczne i edukacyjne,
  • oglądanie programów i filmów edukacyjnych dla dzieci,
  • rozmowy i pogadanki z dziećmi,
  • zajęcia muzyczne, relaksacyjne,
  • obchody dni nietypowych (dzień kropki, dzień emotikona, itp.)

Świetlica jest integralną częścią systemu wychowania szkolnego.

W naszej pracy będziemy koncentrować się na: kształtowaniu u dzieci umiejętności społecznych, przybliżaniu polskiej tradycji i kultury, wyrabianiu zamiłowania do czytania i słuchania, wykształcaniu nawyków sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu, uczeniu odpowiedzialności za siebie i świat, rozwijaniu pasji i zainteresowań, kształtowaniu nawyków kulturalnego zachowania i zdrowego stylu życia.

Świetlica od godziny 11.00 do 12.15 pełni również rolę stołówki, w której uczniowie mogą spożyć smaczne obiady.

Życzymy dzieciom miłego pobytu w świetlicy, a rodzicom zadowolenia ze współpracy.

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami z naszej świetlicy: