SUKCES FITPARKU W PIĄTCE

Z wielką radością informujemy, że projekt „FitPark w Piątce łączy Pokolenia” będzie realizowany w 2017 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Redy. Na nasz projekt swój głos oddało aż 506 mieszkańców Redy! Wynik ten zaklasyfikował FitPark na bardzo wysokiej DRUGIEJ POZYCJI, na dziesięć projektów zakwalifikowanych do udziału w głosowaniu.

Jeszcze lepszy wynik – 554 głosów – uzyskała tylko budowa placu zabaw i rozbudowa boiska do koszykówki w dzielnicy Betlejem przy ulicach 12-go Marca i Kwiatowej. Kolejne wysokie miejsca, gwarantujące realizację zadań w roku 2017 uzyskały kolejno:

3-cie miejsce –parking rowerowy przed budynkiem Zespołu Szkół nr 2 w Redzie przy ulicy Brzozowej (217 głosów),

4-te miejsce – strefa zieleni i rekreacji – miejsce wypoczynku dla rodzin i młodzieży przy Osiedlu przy Młynie (165 głosów),

5-te miejsce – siłownia zewnętrzna wraz z placem zabaw pomiędzy ul. Osadniczą i ul. Obwodową (153 głosy).

Wszystkim osobom, które zgłosiły i popierały pięć powyższych wniosków gratulujemy zwycięstwa!

Do sukcesu naszego projektu „FitPark w Piątce łączy Pokoleniania” przyczyniło się bardzo wiele osób oddających swój jedyny głos właśnie na ten projekt z numerem 4, za co bardzo gorąco dziękujemy! W sposób szczególny dziękujemy Wnioskodawcy – Pani Beacie Bissa i całemu zespołowi szkolnemu za przygotowanie wniosku oraz wszystkim osobom zaangażowanym w promocję naszego projektu, w tym pracownikom szkoły i radnemu Panu Leszkowi Heblowi.  To dzięki Wam dzisiaj pewnie wprowadziliśmy projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, a niebawem na szkolnym placu rekreacyjnym wspólnie będziemy korzystać ze strefy urządzeń fitness.

Wniosek obejmuje wykonanie na działce 212/8 obręb Reda 05, należącej do Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie, ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń poszczególnych części ciała. W skład siłowni wchodzić będą: wahadło (surfer), twister, biegacz, prasa nożna, orbitek, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, koła tai chi małe i wielkie, wioślarz, jeździec, motyl, ławeczka z pedałami. Zakres projektu obejmuje także modernizację oświetlenia zewnętrznego i szkolnego systemu monitoringu.

Siłownie pod chmurką służyć będą zarówno uczniom naszej szkoły, jak również ich rodzicom, dziadkom i sąsiadom. Intencją wnioskodawcy jest by FitPark był miejscem spotkań i integracji dzieci, młodzieży, osób dorosłych, a w szczególności naszych Seniorów. Chcemy, by teren naszej szkoły, zlokalizowanej na skraju dorodnego lasu był często i chętnie odwiedzany przez wszystkich, którzy w sposób aktywny chcą spędzić swój wolny czas i dbać o dobrą kondycję fizyczną i dobrosąsiedzkie kontakty. Z ogromną radością i satysfakcją pozwoli nam to planować kolejne elementy infrastruktury rekreacyjno – sportowej na potrzeby szkoły i osiedla.

Wypowiedź Burmistrza Miasta Redy o wnioskach złożonych do Budżetu Obywatelskiego.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.