Nasza drużyna zdobyła medal w Powiatowych Mistrzostwach w Badmintonie

27.10.2016 r. w Szemudzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W zawodach Miasto Redę reprezentowali nasi chłopcy, którzy zwyciężyli miejskie eliminacje.

To był bardzo pracowity i nerwowy czwartek dla naszej drużyny. W ciągu  4 godzin chłopcy rozegrali 4 spotkania. Każde było bardzo zacięte i emocjonujące. W badmintonie gramy dwa mecze pojedyncze tzw. single oraz w przypadku remisu gra podwójna tzw. debel. Na początek ulegliśmy zawodnikom z Luzina 2:0 przegrywając minimalnie na przewagi. Następnie zwycięsko wyszliśmy z pojedynków ze szkołami z Rumi (2:0) oraz z Wejherowa (2:0). W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z faworytem zawodów, a zarazem gospodarzem – chłopcami z Szemuda (zawodnicy na co dzień trenujący badmintona). Cały mecz był emocjonujący i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, co również podkreślali trenerzy innych zespołów. Po prawie godzinnej walce ZWYCIĘSTWO 2:1 !!!

W konsekwencji  po wszystkich rozegranych meczach nastąpiła niecodzienna sytuacja. Otóż 3 najlepsze drużyny Luzino, Szemud i Nasza Piątka miały 7pkt, stosunek setów identyczny 6:3. W takim wypadku o zwycięstwie decyduje „mała tabela” pomiędzy zainteresowanymi. Mimo wygranej z Szemudem 2:1, straciliśmy jednego seta, który zdecydował o 3 lokacie Naszych chłopców.

Podkreślić należy, iż występ reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 5 z Redy w Finałach Powiatowych był bardzo udany. W gronie najlepszych drużyn okazało się, że potrafimy walczyć jak równy z równym i posiadamy równie wysokie umiejętności sportowe, mimo iż Nasza Piątka jest zdecydowanie mniejsza pod względem liczebności uczniów. Na pewno jest lekki niedosyt, gdyż pierwsze miejsce było praktycznie na wyciągnięcie ręki. Natomiast sport od zawsze uczył pokory. Brązowy medal to spory sukces i należy przyjąć go z wielkim zadowoleniem. Na pewno dzięki temu mobilizacja do ciężkiej pracy będzie jeszcze większa.

Skład reprezentacji prowadzonej przez Trenera Arkadiusza Janora: Dawid Walczyk, Maciej Leszczyński oraz Kamil Kreft.

G R A T U L U J E M Y  ! ! !

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/9g7x12osEZKLhRu96

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.