Dzień pieczonego ziemniaka

28 października 2016 roku na osiedlowym boisku Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział w Redzie przygotowało Święto Pieczonego Ziemniaka. Pomimo nienajlepszej pogody na imprezę integracyjną przybyli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć konkursów z ziemniakami w roli głównej. Dzieci wykonywały ziemniaczane ludziki, wymyślne postacie o ziemniaczanym uśmiechu. Nie małą atrakcją było także wspólne pieczenie kartofli w żarze ogniska, ich jakże gorąca degustacja oraz jak na kaszubskie święto przystało także wspólne śpiewanie hymnu. Wszystkim organizatorom i uczestnikom tego jesiennego święta, związanego z zakończeniem tegorocznych zbiorów płodów ziemi, składamy serdeczne podziękowania.

Link do zdęć:  https://goo.gl/photos/WAyWBTwJhbGCcDrd7

Link do prezentacji: https://drive.google.com/file/d/0B-j0OX3Lqv04NTI2MXE3MUxtLUE/view?usp=sharing

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.