Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

W miesiącu maju uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 biorą udział w akcji „Rowerowy Maj”. Celem akcji jest promowanie aktywnego stylu życia a przede wszystkim upowszechnianie komunikacji rowerowej. Akcja ta ma na celu nie tylko poprawę ogólnej kondycji dzieci, ale też wyrobienie w nich nawyku bezpiecznych, codziennych dojazdów do szkoły rowerem nie tylko w miesiącu maju. Uczniowie, którzy biorą udział w akcji mogą poruszać się także na hulajnodze, deskorolce, czy rolkach.
W miniony piątek 30 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej oraz świetliczaków z dzielnicowym Panem Mateuszem Bojke. Wizyta funkcjonariusza policji związana była z przystąpieniem naszej szkoły do ogólnopolskiego programu „Rowerowy Maj”. Podczas spotkania na sali gimnastycznej z zachowaniem reżimu sanitarnego uczniowie dowiedzieli się zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym a zwłaszcza bezpiecznego poruszania się na rowerze w drodze do szkoły. Funkcjonariusz policji spotykając się z uczniami przypomniał dzieciom w jaki sposób korzystać z chodnika i drogi, aby bezpiecznie dotrzeć zarówno do szkoły, jak i do domu. Ważnym zagadnieniem poruszanym na spotkaniu było omówienie z jakich dróg powinien korzystać rowerzysta i jak musi się zachowywać aby nie dochodziło do groźnych sytuacji na drodze. Zwrócono uwagę na zasady bezpiecznej jazdy rowerem po jezdni, chodniku, drodze dla pieszych i rowerzystów.

Zobacz zdjęcia.

Autor zdjęć: Anna Chojnacka

 

Może i to Cię zainteresuje...