Święto Konstytucji 3 Maja

Dlaczego obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja? Dlaczego ta data jest tak ważna? Czy to tylko wolny dzień? Warto pamiętać o historii i o tym dlaczego świętujemy i pielęgnujemy pamięć o tym dniu. To czas chwały i chęci zmian – lepszych zmian, które miały pomóc polskiemu państwu. Pamiętamy o konstytucji, która została uchwalona jako druga na świecie i pierwsza w Europie.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z kilkoma informacjami na temat tego święta. Dlaczego je obchodzimy, o czym mówiła konstytucja i co najważniejsze, kto przyczynił się do jej stworzenia i uchwalenia? https://padlet.com/mszulc3/Bookmarks

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy V a przygotowali krótkie nagranie w czasie którego wyrecytowane zostały najsłynniejsze utwory o tematyce trzecio majowej.
W tle znajduje się obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” na którym znajdują się najważniejsze wówczas osoby w państwie.

https://drive.google.com/file/d/1lH54O6coOV6H6cxNILDW3EV3_1bGIP_H/view?usp=sharing

Autor: Marta Szulc

Może i to Cię zainteresuje...