Polska Akcja Humanitarna

Już od 7 miesięcy nasza szkoła współpracuje z organizacją pozarządową POLSKA AKCJA HUMANITARNA (PAH) realizującą program PAJACYK.

Jak do tej pory wydaliśmy 1905 ciepłych posiłków oraz 870 paczek żywnościowych.

23 kwietnia b.r. uczniowie klasy VI na godzinie wychowawczej zapoznali się z celami jakimi kieruje się organizacja PAH oraz nad działaniami podjętymi przez nią w Polsce i na świecie.  Skupiliśmy się na temacie bardzo aktualnym i ważnym dla nas pt. „Prawo do wody”. Na co dzień nie zastanawiamy się nad kwestią życiodajności i siły wody. Jak dotąd człowiek nie potrafi uporać się z problemem podstawowym jakim jest brak wody i dostępu do niej w wielu odległych miejscach globu.

Podczas zajęć uczniowie poznali jakie są przyczyny utrudnionego dostępu do wody, jak można zapobiegać takim sytuacjom oraz jakie są intensywne działania pomocowe PAH poprawiające dostęp do wody.

Zajęcia przeprowadziła p. Agnieszka Kaszuba przy współpracy p. Renaty Mejer.

Zespół wsparcia i pomocy: Katarzyna Orzechowska, Celina Dawidowska, Agnieszka Kaszuba

Autor: Agnieszka Kaszuba

Może i to Cię zainteresuje...