VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie i utrwalenia tej ważnej matematycznej umiejętności. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji jej zapomnieli, mieli okazję nadrobić zaległości. Przez cały tydzień uczniowie przypominali sobie mnożenie. Przepytywali siebie wzajemnie, pytając o hasło dnia, którym był trudny przykład z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas VII i VIII ułożyli ciekawe rymowanki dotyczące mnożenia, a Wiktoria Dawidowska z klasy Va wykonała przepiękny plakat. W piątek podczas przerw uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę podchodząc do egzaminów. Komisje egzaminacyjne składające się z uczniów klas piątych, egzaminowały chętnych. Uczniowie wybierali los z pięcioma trudnymi przykładami mnożenia lub dzielenia. Uczeń, który podał wszystkie prawidłowe odpowiedzi zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.