Spotkanie z przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wychowawczyni klasy II Pani mgr Bogusława Paszowska zorganizowała w naszej szkole dla klas 0-III spotkanie z przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. W ramach działalności Centrum Edukacyjnego IPN odbyły
się dwudniowe  zajęcia edukacyjne. W dniu 25 września uczniowie  klas 0, I a, I b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt.: „Polak mały – polskie symbole narodowe”,   które poprowadził Pan Artur Chomicz. Dzięki pomocom edukacyjnym wydanych przez IPN (puzzle, kolorowanki, książeczka i film z serii „Polskie symbole narodowe” oraz gry „Polak mały”) dzieci miały okazję utrwalić pojęcia związane z polskimi symbolami narodowymi.  Przedstawiono historię jako interesujący i naturalny element otaczającego nas świata.

W dnu 26 września odbyły się zajęcia dla uczniów klas II i III pt.: „Niedźwiedź Wojtek i jego wojenne opowieści”.  Dzięki tym zajęciom uczniowie poznali przygody Misia Wojtka
z 2 Korpusu Polskiego, który wraz  z żołnierzami generała Andersa walczył na froncie w czasie II wojny światowej. O tych niewiarygodnych przygodach niedźwiadka opowiadał Pan Artur Chomicz, prezentując zdjęcia oraz film z frontu. Spotkanie uwieczniliśmy na zrobionych wspólnie fotografiach. Każde z dzieci otrzymało również  na pamiątkę ekologiczną torbę z wizerunkiem dzielnego  Niedźwiedzia Wojtka, które na miejscu robił Pan Michał Przysiecki.

Najmłodsi nasi uczniowie mieli bardzo ciekawe zajęcia , a IPN, pod hasłem „naprawdę fajnie jest być Polakiem”, promowało wartości patriotyczne.