INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z ZAKRESU EDUKACJI CZYTELNICZEJ I BIBLIOTERAPII

W roku szkolnym 2018/2019 zostanie wdrożona w naszej szkole innowacja pedagogiczna, której autorką jest mgr Renata Mejer. Celem innowacji czytelniczo-biblioterapeutycznej „Książka jest dobra na wszystko” jest:

1. Wdrażanie do nauki przez zabawę.
  2. Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i uważnego słuchania czytanego tekstu.
  3. Wyrabianie umiejętności wyszukiwanie znaczenia trudniejszych wyrazów w słownikach

ortograficznym i wyrazów obcych.

1. Kształcenie umiejętności przestrzegania zasad, reguł, obowiązujących w trakcie trwania zajęć.
  2. Przeżywanie pozytywnych emocji, okazywanie radości nawet z rzeczy pozornie błahych.
  3. Doskonalenie umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
  4. Motywowanie uczniów do aktywności podczas zajęć.
  5. Rozbudzanie ciekawości poznawczej i aktywności umysłowej.
  6. Dążenie do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju umysłowego.
  7. Kształtowanie umiejętności właściwego korzystania z komputera i zasobów internetowych.
  8. Promocja czytania książek jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu.
  9. Pobudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.