Wigilia Seniora w Szkole Podstawowej nr 5 w Redzie

W sobotę 17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Redzie świętowali Seniorzy Redy Rekowa i Rekowa Górnego. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą, celebrowaną przez ks. proboszcza Fabiana Tokarskiego w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie.

Uroczystość Wigilijna zorganizowana została w Szkole Podstawowej nr 5 w Redzie, przy współpracy Szkoły Podstawowej z Rekowa Górnego, Rady Rodziców, grupy Caritas działającej przy Parafii NMPNP w Redzie. W wigilii uczestniczyli także przybyli goście: Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, Zastępca Burmistrza Halina Grzeszczuk, Pełnomocnik Burmistrza Teresa Kania, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Redy Małgorzata Lewińska, Radni Miasta Redy Karolina Bochan i Leszek Hebel. Po przywitaniu gości uczniowie szkoły z Rekowa Górnego zaprezentowali świąteczne jasełka. Przygotowany przez Radę Rodziców poczęstunek poprzedziło składanie życzeń. Słowa uznania i szacunku oraz życzenia zdrowia, radości i pomyślności skierowali do przybyłych Seniorów burmistrz Krzysztof Krzemiński, ks. proboszcz Fabian Tokarski, dyrektorzy szkół Beata Mieczkowska i Anna Milewska. W trakcie uroczystej wigilii nie zabrakło także łamania się opłatkiem, wzajemnego składanie życzeń i drobnych upominków. Burmistrz i ks. proboszcz obdarowali kwiatami najstarszych Seniorów spośród przybyłych na uroczystość. Bukiet kwiatów z rąk burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego otrzymała Pani Zofia Kreft, zaś ks. proboszcz Fabian Tokarski obdarował kwiatami najstarszego Pana – Alojzego Gdańca.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego święta składamy serdeczne podziękowania.

Link do zdjęć: Wigilia dla Seniorów

Link do filmu: https://youtu.be/k1OC23olKl0

 

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.