Kiermasz używanych podręczników

W dniach 5 i 6 września w szkole możliwe będzie odsprzedanie i odkupienie używanego podręcznika do religii.

Jeżeli dysponujesz obowiązującym na nowy rok szkolny podręcznikiem do religii w dobrym stanie (musi mieć wszystkie kartki i nie może zawierać własnych zapisków) możesz spróbować odsprzedać go młodszemu koledze. Wraz z rodzicami ustal w domu cenę książki, uwzględniając jej stan. Twoja cena nie może być wyższa od 60% wartości podręcznika nowego. Włóż na początku książki dwie identyczne karteczki, na których musisz podać swoje dane: imię, nazwisko, klasę i cenę książki. Po zakończeniu kiermaszu odbierz podręcznik, jeżeli nie znalazł żadnego kupca lub pieniążki, jeżeli książkę odkupił młodszy kolega.

Podstawowym celem kiermaszu jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę szanowania podręczników i możliwość ich powtórnego używania.

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 dostępny jest tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.