Dzień Dziecka w Stajni Imperius w Redzie

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą Panią Renatą Mejer  i nauczycielem wspomagającym Panią Agnieszką Kaszubą udali się do Stajni Imperius w Redzie. Podczas wizyty w tym niezwykle ciekawym miejscu dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy związanej z hodowlą koni oraz dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tych pięknych zwierząt. Na początek Panie instruktorki przedstawiły  zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie stajni. Następnie dzieci usłyszały wiadomości  na temat anatomii, odżywiania, leczenia  oraz charakteru koni. Pani Joanna Szatkowska pokazała nie tylko padok, ale też pomieszczenia stajni: boksy, miejsce przechowywania siodeł, uprzęży i innych akcesoriów związanych z jeździectwem. Uczniowie poznali pracę stajennego, instruktora, hodowcy oraz  sposób opieki nad zwierzętami i tworzenia więzi pomiędzy koniem i jeźdźcem. Na zakończenie wizyty wszyscy uczestniczyli w pikniku.

Dziękujemy Rodzicom, którzy dostarczyli napoje, lody i słodycze.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Renata Mejer

Może i to Cię zainteresuje...