Rozstrzygnięcie konkursu o tradycjach wielkanocnych w Wielkiej Brytanii

We wtorek, 30 marca, uczniowie klas V-VIII przystąpili do konkursu o tradycjach wielkanocnych w Wielkiej Brytanii. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasa V-VI oraz VII – VIII. Test, który został przeprowadzony online, sprawdzał znajomość słownictwa związanego ze świętami oraz tradycji wielkanocnych w Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z 20 pytań, tematycznie obejmujących okres od początku Wielkiego Postu do Lanego Poniedziałku. Rywalizacja była zacięta; uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zarówno świątecznych słówek, jak i zwyczajów wielkanocnych na Wyspach. W kategorii klas V-VI najlepsza okazała się Magda El Affifi (95 %), natomiast w klasach VII – VIII zwyciężyli ex aequo Dominika Czapp (kl. VIII) i Alex Kozłowski ( kl. VIIa) – 86%. Zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami celującymi z języka angielskiego, natomiast wszyscy uczestnicy – plusami za aktywną postawę na forum społeczności szkolnej oraz pozytywnymi uwagami.

Serdecznie gratuluję i zapraszam za rok!

Happy Easter!

Autor: Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...