Przetarg na rozbudowę szkoły

Zamieszczamy artykuł z gazety i portalu GWE24.pl o ogłoszonym przez Gminę Miasto Rada przetargu na rozbudowę naszej szkoły:

Szkołę niedługo czeka rozbudowa, trwa przetarg.

Dodatkowo informujemy, iż zakres ujęty w przetargu obejmuje:

 1. rozbiórkę północnej dobudówki, w której znajdują się obecny sekretariat szkoły, pokój dyrektora, mała sala lekcyjna (dawny pokój nauczycielski), toalety dla pracowników i magazynek,
 2. rozbiórkę parkingu szkolnego i wjazdu do szkoły,
 3. budowę nowego dwubryłowego, piętrowego skrzydła szkolnego,
 4. budowę nowych parkingów i wjazdów do szkoły,
 5. nasadzenie nowej zieleni oraz wykonanie ogrodów deszczowych.

W nowym piętrowym skrzydle zlokalizowane zostaną odpowiednio:

 1. w niskim parterze świetlica i jadalnia rozdzielone ścianką przesuwną, zaplecze jadalni, pokój nauczycielski i sanitariaty, korytarz łączący istniejące skrzydło dydaktyczne z nowym budynkiem i klatką schodową,
 2. w wysokim parterze z wejściem od nowej klatki schodowej część administracyjna, a w niej sekretariat, pokój dyrektora i zastępcy dyrektora, pokój pracowników administracji, gabinet terapii indywidualnej, pomieszczenia socjalne i sanitarne, korytarz prowadzący do strefy przedszkolnej,
 3. w wysokim parterze z wejściem zewnętrznym od strony nowego parkingu dwie sale oddziałów przedszkolnych z wewnętrznymi toaletami, szatnią dla maluchów, korytarzem prowadzącym do strefy administracyjnej,
 4.  na piętrze obu nowych budynków sześć przedmiotowych sal lekcyjnych z zapleczami, bibliotekę szkolną, korytarze i pomieszczenia socjalne i sanitarne,
 5. w podpiwniczonej niewielkiej części budynku szatnie dla uczniów klas starszych oraz pomieszczenia techniczne.

W istniejącym, parterowym skrzydle dydaktycznym szkoły planuje się pozostawić sale lekcyjne dla uczniów klas młodszych oraz w mniejszych pomieszczeniach urządzić sale do indywidualnych zajęć terapeutycznych. Na podkreślenie zasługuje wprowadzona zasada rozdzielenia poszczególnych funkcji i grup szkolnych. Na piętrze nowego budynku szkolnego zlokalizowane będą sale przedmiotowe dla uczniów klas starszych, którzy wchodzić będą do budynku poprzez nowe wejście i nową klatkę schodową. W wysokim parterze zlokalizowano odizolowaną od reszty szkoły strefę przedszkolną z niezależnym wejściem oraz strefę administracyjną z wejściem od nowej klatki schodowej. W niskim parterze przyległym do istniejącego skrzydła edukacyjnego zaprojektowano świetlicę, jadalnię i pokój nauczycielski, dostępne od nowej klatki schodowej i od istniejącego budynku szkolnego, w którym pozostaną sale dla uczniów klas młodszych i skrzydło sportowe. Udało się więc projektantom osiągnąć spójność szkoły z równoczesnym wyraźnym rozdzieleniem poszczególnych stref szkolnych. Działania te pozwolą osiągnąć w rozbudowanej szkole rozdzielenie poszczególnych grup wiekowych, zapewnić bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, pomimo znaczącego rozbudowania obiektu, dostosowanego do zwiększającej się liczby uczniów.

Poniżej prezentujemy podstawowe rysunki z projektu budowlanego, zaczerpnięte z ogłoszonego przez Miasto przetargu:

 1. projekt zagospodarowania terenu,
 2. rzut parteru niskiego i wysokiego,
 3. rzut piętra,
 4. rzut piwnicy.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyłonienie wykonawcy i przystąpienie do wyczekiwanej rozbudowy szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu na rozbudowę szkoły dostępne są pod niżej wskazanymi adresami na platformie zakupowej Redy i na BIP Reda:

 1. Postępowanie 8.ZF.PN.RB.2020 z 27 lipca 2020 roku
 2. Postępowanie 11.ZF.PN.RB.2020 z 17 września 2020 roku
 3. Postępowanie 2.ZF.TP.NF.RB.2021 z 11 maja 2021 roku

Może i to Cię zainteresuje...