Muzyczny pociąg regio jak z nut

27 lutego uczniowie klas: IA, IB, IIA i III po raz kolejny uczestniczyli w audycji muzycznej Akademii Artystycznej ART2YOU. Tym razem udali się w etniczną podróż z Olą i Hasanem w poszukiwaniu tajemniczego instrumentu. W czasie podróży zwariowanym pociągiem regio odwiedzali różne zakątki Europy z podobnego kręgu kulturowego. W każdym z tych miejsc odnajdywali ciekawy instrument, poznawali jego brzmienie, wygląd no i oczywiście nazwę. Była kobza, cytra, bałałajka, mandola, saksofon sopranowy, okaryna i nawet zaklinacz węży duduk. Niestety Hasan twierdził, że nie takiego instrumentu szukają. Trzeba było więc podróżować dalej. Następna stacja okazała się jednak ostatnią. Muzyczna podróż zakończyła się sukcesem. Poszukiwanym etno-instrumentem było hulusi. Zadowoleni podróżni pożegnali się z Hasanem i Olą oczekując kolejnego muzycznego spotkania.

Zobacz zdjęcia.

Autor : Bogusława Paszowska

 

Może i to Cię zainteresuje...