WYJAZD NA SPEKTAKL „DETEKTYW POZYTYWKA”

Dnia 22 listopada 2018 r. uczniowie klasy 0 oraz klasy IA i IB udali się do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni na spektakl teatralny „DETEKTYW POZYTYWKA” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie jest oparte na  książce pt.: „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke.

Spektakl przeniósł  małych widzów w świat zagadek, tajemnic i dziwnych sekretów. Tytułowy bohater przedstawienia to bardzo kulturalny i sympatyczny detektyw, który jest właścicielem agencji detektywistycznej „Różowe okulary”.  Detektyw Pozytywka jako specjalista od spraw niełatwych, potrafi rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę. Dzięki bystremu umysłowi doskonale radzi sobie z każdą zagwozdką. Jego atrybutem jest kolczasty kaktus.

Przedstawienie w zabawny, nieskomplikowany i dostępny dla dziecka sposób, uczy analizowania prostych zjawisk przyrody i otaczającego świata. Spektakl urozmaicony był piosenkami, które przypadły dzieciom do gustu, gdyż doskonale bawiły się w trakcie oglądania przedstawienia. Wspaniałe efekty świetlne i dźwiękowe oraz zmieniająca się scenografia zrobiły na małych widzach niezapomniane wrażenie.

Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy wróciły do szkoły, oczekując kolejnego wyjazdu. Dzięki spektaklowi „Detektyw Pozytywka” dzieci nauczyły się, że należy rozsądnie zarządzać swoim czasem i przeznaczać go na sprawy dla nas bardziej i mniej ważne.

Tekst: Joanna Soitz

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.