ŻYWA LEKCJA HISTORII

W dniu 16 listopada naszą szkolę odwiedzili rycerze z BRACTWA RYCERSKIEGO KERIN z miejscowości Subkowy. Zaprosili naszych uczniów na niezwykłą podróż w czasie, aby lepiej zrozumieć i poznać trudną i skomplikowaną historię utraty przez Polskę niepodległości.

Rycerze w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób opowiedzieli o sytuacji naszej Ojczyzny w XVIII w. , przyczynach ataku państw zaborczych, Konstytucji 3 maja, walce Polaków w powstaniach narodowych oraz okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie dowiedzieli się, kim byli kosynierzy, bolszewicy oraz poznali biografię jednego z ojców naszej niepodległości – Józefa Piłsudskiego. Rycerze zaangażowali uczniów w swoją opowieść zapraszając ich do odgrywania scenek nawiązujących do wydarzeń historycznych.

Duża dawka nowych i interesujących informacji przekazanych w bardzo ciekawy sposób, okraszona dozą humoru z pewnością zapadnie w pamięć naszym uczniom i pozwoli im lepiej zrozumieć polską historię.

 

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.