Styczeń w świetlicy

W styczniu zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych m.in. udało się wykonać liska polarnego z papierowego talerzyka, pingwinka z rolki po papierze toaletowym, maski karnawałowe, zimowy obrazek oraz bałwanka ze skarpetki. Miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. W związku ze zbliżającym się okresem ferii, dzieci zapoznały się także z regułami bezpiecznego wypoczynku. Odbyły się również zajęcia z sensoplastyki, na których uczniowie przy pomocy pianki do golenia, mąki ziemniaczanej oraz płynu do mycia naczyń stworzyli sztuczny śnieg. Wrażenia dzieci nie do opisania. W sali unosił się zapach podobny do miętowych cukierków, a w dotyku śnieg przypominał jedwab.

Autor: Magdalena Chmura

Prezentujemy tutaj zdjęcia oraz film

 

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.