Wycieczka do Muzeum Ziemi Puckiej oraz do manufaktury szkła

12 grudnia uczniowie z klasy drugiej razem z Panią Lidią Groenwald oraz Panią Magdaleną Chmura wybrali się do Pucka. Celem wizyty było Muzeum Ziemi Puckiej oraz ,,Puck Glas” czyli manufaktura szkła dekoracyjnego. W Muzeum Ziemi Puckiej Pani kustosz zaprezentowała dawne zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe związane z naszym regionem i nie tylko. Dzieci stworzyły kartki świąteczne 3D oraz aniołki z opłatka. Następnie udaliśmy się do manufaktury szkła. Tam mogliśmy podziwiać przepiękne prace artystów, którzy tworzą niesamowite szklane arcydzieła. Z bliska przyglądaliśmy się pracy hutnika (oj, było naprawdę gorąco!!). Pan przewodnik opowiadał o całym procesie powstawania wyrobów szklanych, wszyscy byli pod wielkim wrażeniem i z wielkim zaciekawieniem słuchali i przyglądali się kolejnym etapom produkcji (bałwanka). Po tych wszystkich przeżyciach wróciliśmy do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia.
Autor: Magdalena Chmura