Zakończenie roku szkolnego 2016-2017

W piątek 23 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016 – 2017. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 wspólną mszą świętą sprawowaną w naszym kościele parafialnym, w trakcie której dziękowaliśmy za kończący się rok szkolny. Po mszy świętej impreza kontynuowana była w szkolnej sali gimnastycznej. Podczas tej oficjalnej uroczystości, która rozpoczęła się od wprowadzenia szkolnego sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego zgromadzili się uczniowie szkoły, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście, a w śród nich Pani Teresa Kania – Pełnomocnik Burmistrza i Pan Piotr Grzymkowski – Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych. Pani Dyrektor po przywitaniu przybyłych gości w krótkim wystąpieniu podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włożony trud, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, gratulowała odniesionych sukcesów oraz zrelacjonowała dziesięciomiesięczną pracę szkoły, wymieniając tu: wykonanie remontu posadzki sali gimnastycznej, uruchomienie nowej strony internetowej szkoły, uruchomienie bezpłatnego dziennika elektronicznego „Bliżej Szkoły”, prowadzenie zajęć nauki pływania „Umiem pływać”, prowadzenie dodatkowych zajęć edukacyjnych w ramach projektu „Edukacja ogólna inwestycją w przyszłość”, realizowanie zajęć edukacji żeglarskiej przy współpracy szkoły z Yacht Club Rewa, wprowadzenie projektu „FitPark w Piątce łączy pokolenia” do pierwszego Budżetu Obywatelskiego Miasta Redy, rozpoczęcie prac projektowych rozbudowy szkoły zgodnie z deklaracją Miasta Redy o rozbudowie szkoły do roku 2020. Poinformowała także o sukcesywnym przyroście liczby uczniów w szkole i zgodzie organu prowadzącego na utrzymanie dwóch klas IV w przyszłym roku szkolnym. Przekazała także informacje o przeprowadzonych w szkole kontrolach w zakresie: ubezpieczeń społecznych, dożywiania dzieci, działalności biblioteki i ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez gdańskie kuratorium. Na koniec Pani Dyrektor życzyła gronu pedagogicznemu i uczniom udanych wakacji, po czym przybyli goście Pani Teresa Kania i Piotr Grzymkowski wręczyli ufundowane przez Burmistrza Redy nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Najwyższą średnią ocen w tym roku szkolnym uzyskały Julianna Billot z klasy IV i Karolina Kobiella z klasy VI. Szkolna Rada Rodziców wyróżniła także uczniów odnoszących sukcesy w wielu różnych konkursach i rywalizacjach sportowych. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom wspaniałych wyników. Uroczystość zakończona została wyprowadzeniem sztandaru szkolnego. Uczestnikom tego radosnego, szkolnego święta dziękujemy za udział.

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły, Rodzicom i wszystkim naszym Czytelnikom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku w okresie letnich wakacji. Cieszmy się pięknem lata i korzystajmy z jego uroków!