Dzień Matki i Ojca

W Dniu 22 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Organizatorami spotkania były dzieci grupy przedszkolnej oraz uczniowie klasy 0, I, IIA, IIB, IIIA, IIIB. Sala gimnastyczna stała się sceną na której dzieci zaprezentowały program artystyczny. Swoją miłość do rodziców uczniowie wyrazili w wierszach , piosenkach i tańcach.  Gości uroczyście przywitały dzieci z klasy IIA, po czym na scenie pojawiły się dzieci z klasy 0, tańcząc wzruszającego Poloneza do piosenki „Polonez dla Mamy”. Wszystkie dzieci bardzo starały się podczas recytacji wierszy i śpiewania piosenek. Na zakończenie klasa IIB zaprosiła swoich Rodziców na scenę, gdzie zatańczyli razem „Belgijkę”, a wszystkie dzieci rozdały swoim kochanym mamusiom i tatusiom drobne upominki. Po zakończeniu części artystycznej goście zostali zaproszeni do kawiarenki na słodki poczęstunek.  Ileż było śmiechu i łez wzruszenia! Z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca pracownicy naszej szkoły pragną również złożyć Wam, Drodzy Rodzice, serdeczne życzenia samych radosnych chwil w życiu z Waszymi wspaniałymi rodzinami!

Słowo „MAMA” w różnych językach:

jęz. angielski – mom, mum, mother

jęz. białoruski – мама

jęz. bretoński – mamm

jęz. bułgarski – майка

jęz. chorwacki – majka

jęz. czeski matka, máti, máma, maminka, mamička, mamka, mutra

jęz. duński – mor m, moder

jęz. fiński – äiti

jęz. francuski – maman, mère

jęz. hebrajski – ima

jęz. hiszpański – mamá, madre