ŻYWA LEKCJA HISTORII POLSKA SARMACKA LEGENDA HUSARII

10 lutego w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii. Przybyli do nas rycerze Komturstwa Gniewskiego, czyli aktorzy Teatru Historycznego Krzysztofa Góreckiego. Zajęcia, połączyły zabawę z wiedzą. „Żywa Lekcja Historii” była  to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego. Pozwoliła ona także naszym uczniom  zrozumieć wspólne korzenie europejskie. Jednak przede wszystkim zaznajomiła ich z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Dzieci  miały okazję- dobrze się bawiąc-zdobyć wiedzę historyczną. Klasy  w atrakcyjny sposób zostały wprowadzone w zagadnienie historii: „Polska Sarmacka – Legenda Husarii”. Była  to godzina  barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieku słuchaczy. Zajęcia prowadziły 3 osoby w strojach historycznych . Uczniowie mogli przebrać się w te piękne i niezwykłe stroje i przenieść się , jakby za sprawą wehikułu czasu, do Polski sarmackiej. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci, z pewnością w przyszłości chętnie zaprosimy ten zespół aktorski do naszej szkoły.

Link do zdjęć: Żywa lekcja historii