Ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły

ifx0d7898a9588e2f0b_obraz_446

7 października w samo południe do grona naszej szkoły uroczyście włączonych zostało 22 uczniów klasy pierwszej. Na świeżo wyremontowaną posadzkę sali gimnastycznej jako pierwsi w szkole weszli uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoimi rodzicami, by podczas szkolnej gali ślubować wypełnianie obowiązków ucznia. Uroczyste ślubowanie pierwszaków przyjęła dyrektor szkoły Anna Milewska. Następnie poprzez nałożenie na ramię olbrzymiego ołówka dokonała pasowania na ucznia. Dzieci zostały świetnie przygotowane przez swoją nauczycielkę Lidię Groenwald. W uroczystości udział wzięli szkolni pedagodzy, starsi koledzy i licznie przybyli rodzice. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć księdza proboszcza Fabiana Tokarskiego, który opiece Bożej polecił nowych uczniów piątki. Tak więc zadość się stało szkolnej tradycji by w uroczysty sposób podkreślić rozpoczęcie nauki w szkole nowych uczniów, którzy z niecierpliwością i wielką nadzieją czekali na spotkanie ze szkołą. Zakończony został etap przygotowań do nauki szkolnej dla dwudziestu dwóch pierwszaków, którzy w ten piątek poprzez pasowanie włączeni zostali do naszej społeczności szkolnej.

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/bCPnemJu8BkBCgAC6

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.