Historia Pluszowego Misia

25.11.2021r obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia.
Uczniowie naszej szkoły przynieśli nie tylko misie ale także różne maskotki włączając się do akcji.

Historia Pluszowego Misia

Powstanie misia wiąże się bezpośrednio z polityką Stanów Zjednoczonych. W 1902 roku, ówczesny prezydent USA Theodore Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Amerykańskiemu przywódcy jednak nie udało się upolować żadnego zwierzęcia. Wówczas towarzysze Roosevelta złapali małego niedźwiadka i przywiązali do drzewa, by prezydent mógł oddać strzał. Roosevelt odmówił jednak zabicia niedźwiadka i kazał go uwolnić. W postaci komiksu historyjkę tę przedstawiły media. Zainspirowany nią jeden z wytwórców zabawek postanowił wykonać na cześć prezydenta małego wypchanego niedźwiedzia zabawkę – i tak powstał Teddy Bear (Niedźwiadek Teddy’ego – od zdrobnienia imienia amerykańskiego prezydenta). Nazywany tak do dziś w krajach anglojęzycznych miś, stał się z miejsca hitem, najpopularniejszą i jedną z podstawowych zabawek dla dzieci na całym świecie.

Autor: Joanna Samorajczyk