Sukcesy Wojtka Iwasiuty

Uczeń klasy ósmej Wojciech Iwasiuta na odbywającym się w dniu  31 stycznia 2021r. Ogólnopolskim Mityngu Lekkiej Atletyki im. Ireny Szewińskiej, który połączony był z zawodami: Mistrzostwami Województwa Pomorskiego wywalczył złoto w biegu na 60 m, w kat. U16.

Kolejny sukces Wojtka miał miejsce w dniu 19 maja 2021r., kiedy to na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego U12 i U14 w lekkiej atletyce oraz festiwal sztafet. Na zawody zjechały drużyny z całego województwa pomorskiego, a gościnnie wystąpili zawodnicy z Nakła z województwa kujawsko-pomorskiego. Wojtek w sztafecie szwedzkiej chłopców zajął 3 miejsce razem z kolegami Marcelim Śmielakiem, Jerzym Podolskim i Jakubem Dylakiem.

Podczas XIII Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski 2021″ rozegranej 16 czerwca w Sztumie Wojtek zdobył dwa złote medale. Jeden w biegu na 100m a drugi w sztafecie szwedzkiej mix.

Wojtkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Autor: Anna Milewska

Może i to Cię zainteresuje...