Klasa 8 w Pizzerii Diversita w ramach doradztwa zawodowego

 

Po powrocie do nauki stacjonarnej staramy się pielęgnować relacje rówieśnicze i odnowić więzi. Chcemy także uzupełnić informacje na temat różnych zawodów, nie tylko w ramach pracy on line. Ważne, aby zobaczyć w praktyce działania pracowników np. gastronomii. Udało się nam zrealizować ten cel podczas wyjścia do PIZZERII DIVERSITA W REDZIE. Krótką prelekcję na temat zawodów związanych z pracą w branży gastronomicznej oraz zdrowego odżywiania w związku z ofertą restauracji przygotowała Pani Agnieszka Kaszuba. Następnie mogliśmy obserwować pracę kucharza (pizzera), który upiekł dla nas pizze.
Ze smakiem spożywaliśmy przygotowane dla nas zamówienie. Pogoda dopisała i spacer wzdłuż ulicy Rekowskiej i Długiej był miłą częścią tego dnia. Wyjście zorganizowała Pani Renata Mejer.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Renata Mejer

Może i to Cię zainteresuje...