Dzień Dziecka w klasie IIB

Międzynarodowy Dzień Dziecka – dzień ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 roku w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. 1 czerwca to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wyjątkowe święto. Każdy celebruje je w różny sposób. Klasa II b wybrała formę wycieczki i zabaw na świeżym powietrzu. Przed wyjściem w teren Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor złożyły nam życzenia z tej okazji  i poczęstowały cukierkiem, a Pan Zbyszek poczęstował nas lodami. Kiedy poziom cukru był już wysoki, pełni sił i z uśmiechem na twarzach wyruszyliśmy! Wspólna wędrówka, piknik, gry, zabawy i wspólne rozmowy, to zdaniem dzieci najfajniejszy dzień w szkole. Dziś odeszły smutki, troski i nastąpił dzień radości!! Z tej okazji – tak na co dzień Tym Dużym i Małym (dziś każdy jest dzieckiem i się raduje) życzymy: bądź zawsze wesół, pełen werwy i uśmiechnięty bez przerwy.

Życzy Klasa II b oraz wychowawca Aleksandra Szmidke.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Aleksandra Szmidke

Może i to Cię zainteresuje...